amfo_2016

Ani sme sa nenazdali a máme za sebou štvrtý a zároveň posledný rok celoslovenkého vyhodnotenia AMFO v Leviciach. Po absolvovaní všetkých štyroch ročníkov môžem skonštatovať, že ROS Levice dokázalo počas tohto obdobia vytvoriť jedinečnú a najlepšiu akciu na Slovensku pre amatérskych fotografov a posunuli úroveň celej akcie ďaleko nad akékoľvek očakávania fotografov i verejnosti. Bez nadsázky môžem povedať, že ako jediní dokázali akciu pretvoriť na udalosť pre všetkých priaznivcov fotografie.

Z tohoto dôvodu sa im chcem v mene detvianskeho fotoklubu (a podľa reakcií účastníkov určite aj v mene všetkých) poďakovať za všetko, čo pre amatérsku fotografiu počas týchto rokov spravili. Naše veľké ďakujem za to, že ešte stále sú tu ľudia, ktorí to neberú iba ako svoju pracovnú povinnosť, ale vkladajú do toho svoj úprimný záujem. Práve to robí z akcie udalosť, práve to je dôvod, že aj napriek tomu, že sme sa rok nevideli, mali sme pocit, ako by sme boli spolu včera, práve to dokázalo z málo poznaného mesta spraviť miesto kam sa budeme radi vracať.

A aj napriek tomu, že sa budem opakovať, ďakujem hlavne Betke Sádovskej a Martuške Kosmályovej za to, že sú a robia veci tak ako ich robia. Samozrejme veľké ďakujem Gabovi Kosmálymu za všetky spoločne prežité chvíle a Peťke Cepkovej za úžasnú pozitívnu energiu, ktorá z nej vychádzala a za prezentáciu, ktorú dokázala vytvoriť so svojimi zverencami na jej workshope.

I keď toto je určité osobné poďakovanie, patrí všetkým, kto sa akýmkoľvek spôsobom na organizovaní všetkého podieľali, pretože bez nich by to títo ľudia nezvládli. Či už to boli ľudia, s ktorými sme sa osobne stretli, alebo tí, o ktorých sme ani nevedeli, všetkým Vám patrí veľké uznanie.

No a na záver – určite sa budeme vždy tešiť do Levíc a verím, že s mnohými sa stretneme počas Dní fotografie a dúfajme, že ďalší organizátori celoslovenského AMFO si minimálne udržia Vami “vysoko postavenú latku”, alebo ju posunú zas o kúsok vyššie.

Foto: Ľubo Šurina – cvaknuté mobilom, lebo ak vás niečo baví, tak zabúdate fotiť 😀

Ak zaujalo, zdieľajte na:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »